فعال نبودن استیکر موسیقی برای گوشی شما ،

استیکر موسیقی که برای پخش کردن ترانه دلخواه در استوری بکار میرود برای برخی گوشی ها کار نمیکند. با ما همراه باشید تا راهکار برطرف کردن این مشکل را دنبال کنیم.

 

آیا استیکر موسیقی اینستاگرام برای شما کار نمی کند؟

آیا موسیقی اینستاگرام روی دستگاه شما کار نمی کند ویا به عبارت دیگر، استیکر موسیقی در استوری شما ظاهر نمی شود؟ ما می دانیم که استوری اینستاگرام واقعا سرگرم کننده است و همچنین راهی عالی برای ارتباط با فالوورهای شماست.

متأسفانه، برخی از کاربران گزارش داده اند که ویژگی موسیقی اینستاگرام به درستی در دستگاه های آنها کار نمی کند.

خوب، چند دلیل وجود دارد که ویژگی موسیقی آنطور که باید برای شما کار نمی کند. من قصد دارم هر یک از آنها را نشان دهم و چند راه حل آزمایش شده برای رفع این مشکل در اختیار شما دوستان قرار دهم.

بنابراین اگر علاقه مند به یافتن راه حل هستید، کل مقاله را بخوانید و ببینید کدام راه حل برای شما مفید است.

اپلیکیشن اینستاگرام خود را به روز کنید

اطمینان حاصل کنید که برنامه اینستاگرام شما آپدیت شده است. اینستاگرام همیشه ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند و همچنین باگ‌های برنامه را برطرف می‌کند، بنابراین باید مطمئن شوید که از آخرین نسخه اینستاگرام استفاده می‌کنید.

می توانید برنامه اینستاگرام خود را از فروشگاه گوگل، اپ استور نصب کنید یا می توانید آن را از هر کجا که می خواهید دانلود کنید.

کش گوشی خودرا را برای حل مشکل موسیقی اینستاگرام پاک کنید

اگر راه حل قبلی جواب نداد، اکنون کاری که می خواهید انجام دهید این است که کش اینستاگرام خود را پاک کنید.

برای پاک کردن کش مراحل زیر را دنبال کنید.

به تنظیمات دستگاه خود بروید.
به پایین بروید و برنامه ها “apps” را در دستگاه Android خود پیدا کنید و وارد مدیریت برنامه ها “Manage apps” شوید, در دستگاه‌های آیفون، باید به دنبال General باشید و سپس روی iPhone Storage ضربه بزنید.
دوباره به سمت پایین بروید تا جایی که نوشته Instagram و روی آن کلیک کنید.
روی ذخیره سازی “Storage” ضربه بزنید و سپس کش “Cache” را پاک کنید. اگر دستگاه شما اندرویدی است، باید بر روی “Clear data” ضربه بزنید  و سپس “Clear cache”را انتخاب نمایید .

با این کار برنامه اینستاگرام شما ریست می شود و احتمالا مشکل شما را نیز حل می کند.

 

اکانت خود را به اکانت سازنده یا حساب شخصی تغییر دهید

برخی از کاربران گزارش داده‌اند که وقتی پیج خودرا به یک حساب تجاری تغییر می‌دهند، ویژگی موسیقی اینستاگرام کار نمی‌کند. به عبارت دیگر، اگر یک حساب تجاری دارید، احتمالاً استیکر موسیقی در برنامه نمایش داده نمی شود.

پیدا کردن اکانت اینستاگرام با شماره موبایل
ادامه مطلب

راه حل آن بسیار ساده و آسان است. من به شما نشان خواهم داد که چگونه پیج خود را به یک حساب شخصی تغییر دهید.

برنامه را باز کنید و به پروفایل اینستاگرام خود در پایین سمت راست بروید
در گوشه بالا سمت راست روی سه خط افقی ضربه بزنید و به تنظیمات بروید.
از اینجا حساب “Account” را انتخاب کنید و به سمت پایین بروید تا جایی که روی آن نوشته شده است Switch to Professional Account.

سپس می توانید حساب خود را به یک سازنده یا یک کسب و کار تغییر دهید. کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که حساب خود را به یک حساب ایجادکننده “creator account” تغییر دهید، نه یک حساب تجاری.

البته، ممکن است قبلاً یک حساب تجاری داشته باشید، در این مورد مطمئن شوید که آن را به یک حساب شخصی” personal account ” یا یک حساب سازنده تغییر دهید.

بسیاری از کاربران از جمله من از این استفاده کرده اند و کار کرده است. می توانید آن را امتحان کنید و ببینید که آیا برای شما کار می کند یا خیر.

از VPN برای بازگرداندن استیکرهای موسیقی اینستاگرام استفاده کنید

خوب، ممکن است همه چیز اپلیکیشن اینستاگرام درست باشد. منظورم این است که هیچ باگ یا چیز دیگری وجود ندارد و شما از آخرین نسخه برنامه اینستاگرام استفاده می کنید. همچنین، ممکن است از تمام راه حل های بالا استفاده کرده باشید، اما موسیقی هنوز کار نمی کند!

دلیل اینجا این است که این ویژگی اینستاگرام در منطقه شما در دسترس نیست.

در حال حاضر موسیقی اینستاگرام فقط در کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، نیوزلند، فرانسه، آلمان، سوئد، بریتانیا و برخی دیگر از نقاط هند در دسترس است. بنابراین اگر در کشورهای دیگر زندگی می کنید، نمی توانید از ویژگی موسیقی در اینستاگرام استفاده کنید. به هر حال، نحوه رفع این مشکل را با استفاده از VPN یاد خواهید گرفت.

قبل از استفاده از VPN، اینستاگرام خود را حذف کنید. اگر این کار را انجام ندهید، برنامه ممکن است آدرس IP شما را شناسایی کند و به شما اجازه استفاده از ویژگی موسیقی را نخواهد داد.

هنگامی که برنامه را از دستگاه خود حذف کردید، اگر VPN خود را دارید، آن را روشن کنید. اگر VPN ندارید آن را دانلود کنید و آن را روشن کنید. سپس به گوگل پلی یا اپ استور بروید و اینستاگرام را نصب کنید.

وارد حساب کاربری خود شوید و احتمالاً مشکل برطرف خواهد شد و می توانید از استفاده از ویژگی موسیقی در اینستاگرام لذت ببرید.

چطور حساب اینستاگرام را از حالت بیزینس خارج کنیم ؟
ادامه مطلب

اپلیکیشن های واسطه ای

راه دیگری که می توانید موسیقی را در اینستاگرام خود تعمیر کنید، از طریق برنامه های واسطه ای است.

اپلیکیشن هایی مانند Filmorago. Quik، Storybeat و In Stories برخی از بهترین ها در میان برنامه های واسط هستند و همچنین کاربر پسند نیز هستند.

از طریق برنامه های ثانویه، می توانید از ویژگی موسیقی اینستاگرام صرف نظر از اینکه در کدام منطقه جغرافیایی هستید، استفاده کنید.

با تیم پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید و از آنها بخواهید که در مورد مشکل موسیقی اینستاگرام شما به شما کمک کنند

اگر هیچ یک از راه حل های بالا مشکل را برطرف نکرد که البته احتمال کمتری دارد، می توانید با تیم پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید و مشکل خود را گزارش دهید.

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

اینستاگرام خود را باز کنید و به پروفایل خود بروید.
روی 3 خط(منو) در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
تنظیمات را انتخاب کنید و سپس به “Help” بروید.
از اینجا گزارش مشکل “Report a Problem” را انتخاب کنید.

می توانید به طور خلاصه مشکل خود را گزارش دهید و از تیم پشتیبانی بخواهید آن را برای شما برطرف کند. همچنین می توانید از گالری عکسی را برای درخواست خود پیوست کنید.

این روش نیز ممکن است کار کند یا نه. فقط چند دقیقه طول می کشد و می توانید خودتان آن را امتحان کنید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر. بسیاری از کاربران از این مورد استفاده کرده اند و مشکلات آنها با موزیک اینستاگرام برطرف شده است.

نه تنها می‌توانید مشکل مربوط به این مشکل را گزارش کنید، بلکه می‌توانید سایر مشکلات را در برنامه گزارش دهید و از تیم پشتیبانی بخواهید آنها را برای شما برطرف کند.

ترتیب خاصی وجود ندارد اما می توانید یکی یکی از راه حل های مشکل خود استفاده کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر جواب می دهد.

سخن پایانی

ویژگی موسیقی اینستاگرام واقعا سرگرم کننده است و به شما امکان می دهد موسیقی را از طریق استوری به اشتراک بگذارید و همچنین به موسیقی دیگران گوش دهید.اما گاهی اوقات این ویژگی کار نمی کند و همانطور که قبلاً دیده اید راه حل هایی برای رفع آن وجود دارد.

چه در کشوری زندگی می‌کنید که موسیقی اینستاگرام در آن کار می‌کند یا در کشوری زندگی می‌کنید که موسیقی اینستاگرام در آنجا فعال نشده است, ما راه‌حل‌هایی را به شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

امیدواریم این مقاله به شما در حل مشکلتان کمک کرده باشد.