اهمیت و کاربرد هشتگ در اینستاگرام ،

برای افزایش بازدید پست‌ها و استوری‌های خود در اینستاگرام می‌توانید از هشتگ #  استفاده نمایید. در صورت استفاده نادرست از هشتگ‌ها آسیب زیادی به پیج شما خواهد رسید. الگوریتم‌های موجود در برنامه اینستاگرام طوری طراحی شده‌اند تا استفاده از هشتگ بازدهی بیشتری برای کاربر داشته باشد. در ادامه مطلب شما با چگونگی استفاده درست از هشتگ در برنامه اینستاگرام آشنا خواهید شد.

 

اهمیت استفاده درست از هشتگ در اینستاگرام

در صورتی که شما با روش‌های صحیح استفاده از هشتگ‌گذاری در پست‌ها و استوری‌های خود آشنا شوید، می‌توانید به راحتی نسبت به سایر پیج‌های مشابه و رقیب خود پیشرفت نمایید و در جذب مخاطبین و بازدید‌کنندگان موفق‌تر باشید. استفاده صحیح از هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کند تا خیلی سریع‌تر و راحت‌تر به مطالب شما دسترسی پیدا کنند و در یک کلام موجب بهتر دیده شدن صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

روش اصولی هشتگ‌گذاری در اینستاگرام

هر کاربری که برای مدت کوتاه از برنامه اینستاگرام استفاده کرده باشد، قطعاً علامت هشتگ را در صفحات مختلف مشاهده کرده است. در صورت استفاده از هشتگ‌ها در پست‌های صفحه اینستاگرام خود احتمالاً متوجه افزایش سطح تعامل کاربران با پست خود از طریق هشتگ‌های مورد استفاده شده‌اید. هر کاربری با جستجو در مورد هشتگی خاص و کلیک بر روی آن ممکن است به بازدید از پست شما برسد.
بیشتر دیده شدن برخی پست‌ها یا در ابتدا نشان داده شدن آن‌ها توسط اینستاگرام به عوامل زیر بستگی دارد:

•    استفاده مرتب و هر چند وقت یکبار از یک هشتگ در پست‌های صفحه اینستاگرام
•    تعداد لایک یا کامنتهایی که برای پست حاوی هشتگ گذاشته شده است
•    تاریخ و زمانی که پست مورد نظر را منتشر کرده‌اید
•    محبوبیت و تعداد استفاده از آن هشتگ در یک دوره زمانی خاص
توجه داشته باشید که هر چقدر پست شما در ابتدای نتایج جستجو قرار گیرد یا در مکان بالاتری از نمایش باشد، احتمال بازدید توسط کاربران اینستاگرام بیشتر خواهد بود. در ادامه این مطلب راهکار‌هایی را برای استفاده صحیح از هشتگ به شما آموزش می‌دهیم.

 

استفاده از تعداد مناسب هشتگ

تنظیمات اینستاگرام به گونه‌ای است که برای هر پست حداکثر 30 هشتگ و هر استوری حداکثر 10 هشتگ می‌توان استفاده نمود، اما تعداد و میزان استفاده از هشتگ‌ها بستگی به نوع کارکرد صفحه داشته و با تجربه کاری و آزمون و خطا، توسط شخص مشخص خواهد شد. در برخی موارد استفاده از هشتگ‌های کمتر می‌تواند باعث باز خورد بهتری شود. به طور مثال استفاده از 30 هشتگ می‌تواند باعث بازدید بیشتری شود اما قطعاً به کارگیری تعداد هشتگ‌های کمتر و مرتبط می‌تواند موجب تعامل بیشتر و نتایج بهتری برای شما گردد.

چگونگی حذف شماره موبایل از حساب اینستاگرام
ادامه مطلب

هشتگ‌های ترند مربوط به پیج خود را بشناسید
برخی از افراد برای پست‌های خود تعداد محدودی هشتگ مرتبط با حوزه کاری خود را انتخاب کرده و مرتب هم از آن‌ها استفاده می‌نمایند، اما در دراز مدت این می‌تواند باعث وضعیت نامطلوبی برای پیج شده و بازخورد نامناسبی داشته باشد. برای استفاده از هشتگ‌های به روز، به صورت مرتب می‌توانید در اینترنت و گوگل جستجو نمایید و هشتگ‌هایی را که ترند شده‌اند و مرتبط با زمینه کاری و پیج شما هستند را بشناسید و در پست‌ها یا استوری های پیج خود از آن‌ها استفاده نمایید.

 

هشتگ‌های ممنوع را به کار نبرید
به کارگیری هشتگ‌هایی که دارای محتوای نامناسب هستند، هیچ گونه کمکی به افزایش بازدید پیج شما نخواهد کرد.  برای کاربرانی که این هشتگ‌ها را جستجو می‌کنند، پست‌های تاپی که در این زمینه در اینستاگرام وجود دارد، نمایش داده می‌شود و سایر پست‌ها با چنین هشتگ‌هایی را نخواهند دید. هیچگاه برای افزایش تعداد دنبال‌کنندگان صفحه خود به دنبال استفاده از این نوع هشتگ‌ها نباشید.

 

استفاده از هشتگ‌های تکراری و غیر مرتبط ممنوع
اشتباه رایجی که برخی از کاربران اینستاگرام انجام می‌دهند، جستجو در اینترنت به دنبال هشتگ‌های معروف و پرکاربرد و استفاده از آن‌ها در پایین پست‌ها یا استوری‌های خود است. توجه داشته باشید که استفاده از هشتگ‌هایی که از لحاظ محتوایی ارتباطی با پست‌ها یا استوری شما نداشته باشند، می‌تواند باعث تأثیر منفی بر دیده شدن پست‌های شما شود. همچنین مراقب باشید تا در یک پست از یک هشتگ دوبار استفاده نکنید.

 

به کارگیری هشتگ در بخش‌های مختلف پیج
علاوه بر به کارگیری هشتگ در پایین پست‌های خود می‌توانید به منظور بیشتر دیده شدن صفحه خود در فضای مجازی از هشتگ‌های مناسب در بیو پیج و استوری‌ها نیز استفاده نمایید. انجام این کار می‌تواند باعث بازخورد‌های بهتری برای صفحه اینستاگرام شما باشد.

 

بررسی بازخورد هشتگ‌ها در آمار پست ها
چنانچه صفحه اینستاگرام شما یک پیج تجاری باشد، می‌توانید در قسمت آمار صفحه خود میزان تأثیرات و بازخورد نسبت به هر کدام از هشتگ‌های خود را بررسی نمایید. به منظور این کار می‌توانید در هر پستی که از هشتگ استفاده کرده‌اید، با زدن بر روی Insights ،کلیه اطلاعات مربوط به بازخورد‌های آن، از جمله بازدید از طریق هشتگ‌ها را مشاهده نمایید.

 

یافتن هشتگ‌های مناسب با پیج اینستاگرام خود
برای کارآیی بهتر استفاده از هشتگ‌ها، بهتر است که هشتگ‌های مناسب با کسب و کار خود را به درستی بشناسیم و در پایین هر پستی متناسب با موضوع و زمینه کاری آن، از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید. مرتبط بودن و تخصصی بودن هشتگ‌های یک پست موجب افزایش سطح تعامل کاربران با صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

آسان ترین راه ها برای جذب فالور
ادامه مطلب

 

بررسی هشتگ‌های صفحات اینستاگرامی مشابه
یکی دیگه از راه‌های تشخیص هشتگ‌های متناسب با صفحه شما، بررسی هشتگ‌های به کار گرفته شده توسط رقبای شماست. به همین منظور پیج‌های کاری را که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند به طور مرتب بررسی نمایید تا از هشتگ‌های پرکاربرد در حیطه کاری خود مطلع شوید و بتوانید در پست‌ها یا بخش‌های دیگر صفحه اینستاگرامی خود از آن‌ها استفاده نمایید.

 

استفاده از جستجوی اینستاگرام در یافتن هشتگ‌های مناسب
می‌توانید با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت کاری خود در بخش جستجوی اینستاگرام، هشتگ‌های پرکاربرد را در قسمت برچسب‌ها پیدا کنید. همچنین در این بخش تعداد هشتگ‌های موجود مرتبط با آن کلمات کلیدی نیز به شما نمایش داده خواهد شد. استفاده از هشتگ‌های معروف و پرکاربرد در پست‌های خود می‌تواند موجب بازدید بیشتر صفحه شما شود.

 

هشتگ‌های مرتبط را بشناسید
در بخش جستجوی برنامه اینستاگرام زمانیکه یک هشتگ را جستجو می‌کنید، در نتایج جستجو هشتگ‌های مشابه نیز به شما نشان داده خواهد شد که به شما کمک خواهد کرد تا موارد مشابه با آنچه را که در پست خود استفاده نموده‌اید، پیدا کنید. می‌توانید با بکارگیری این هشتگ‌های مرتبط زمینه بازدید و تعامل بیشتر با پست‌های خود از طریق هشتگ‌ها را فراهم سازید.

 

پست‌های برتر خود را بررسی کنید
هر چند وقت یکبار پست‌های خود را به صورت کلی بررسی کرده و مشخص کنید که کدام یک از هشتگ‌ها در جذب مخاطب و ایجاد تعامل بین کاربران اینستاگرام برای شما مفید‌تر بوده تا بتوانید در پست‌های بعدی با به کارگیری صحیح این هشتگ‌ها آمار بازدید و تعامل پیج خود را بهبود بخشید.

 

کلام آخر
استفاده از هشتگ‌های صحیح در برنامه اینستاگرام می‌تواند موجب دیده شدن بیشتر شما در فضای مجازی شود و چنانچه در این راه موفق باشید، می‌توانید با نمایش بیشتر کسب و کار خود به تعداد بیشتری از افرادی فعال در فضای مجازی،  زمینه ساز موفقیت صفحه اینستاگرامی خود شوید. مطالبی که گفته شد می‌تواند شما را در استفاده صحیح از هشتگ‌ها در پست‌ها، استوری‌ها و دیگر بخش‌های صفحات اینستاگرامی کمک کند و موجب موفقیت بیشتر پیج شما گردد. توجه داشته باشید که هر چقدر تجربه شما در استفاده از هشتگ در اینستاگرام بیشتر شود می‌توانید به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.